×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Матеріали (37)

Понеділок, 24 серпня 2015 00:00

Структура уроку

Автор

Тема уроку
Мета уроку

Головна істина (основна думка уроку, сформульована чітко і конкретно, одним реченням, звернена особисто до учня, а не до групи загалом)

П'ятниця, 31 липня 2015 00:00

Матеріали

Автор
Вірність   Дошлюбні стосунки   Правда про аборти

 

Паління   Алкоголь   Справжній друг

 

Наша лексика

Четвер, 14 травня 2015 00:00

Історичні місця Ізраїля

Автор

Багато людей мріють про подорож до Ізраїлю. Чому ж ця країна так манить багатьох людей, незалежно від релігійних поглядів? Ізраїль – є центром двох світових релігій, таких як християнство та іудаїзм. Мусульмани також відвідують цю країну, тому що у них там також є багато священних місць. Кожен приїжджає в Єрусалим з різною метою: хтось поглянути на старе місто з історією понад три тисячоліття, хтось провести наукове чи археологічне дослідження, а більшість - наповнити душу благодаттю від перебування у святих місцях. Однак, якою б не була ціль вашої мандрівки,  ніхто не залишиться байдужим, ступивши сюди...

Давайте почнемо нашу подорож  з найголовнішого міста в історії Ізраїлю – це Єрусалим. 

ierusalim


Єрусалим відкриває гостинні ворота,  як «колиска» історичного, духовного та адміністративного життя єврейського народу. Близько тисячі років до Різдва Христового цар Давид зробив це місто столицею свого царства. А цар Соломон збудував тут Перший храм. Впродовж своєї древньої історії місто зазнало безліч руйнувань, за нього проливали кров у численних і жорстоких війнах. Єрусалим завжди приваблював загарбників, а саме: вавилонян, еллінів, римлян, арабів, турків, палестинців...

На святій землі творили свої шедеври митці, загартовували силу свого духу пророки, монахи та священнослужителі. Все тут дихає сакральністю і архаїзмом: численні історичні пам'ятки, серед яких безліч місць поклоніння - храмів, мечетей, синагог. Архітектурна мозаїка, природна привабливість, гірське повітря та переплетення різних культур надають місту неповторного шарму. Численні сходи, несподівані перепади висот, віковічне каміння, квітчасті доріжки, густе озеленення вулиць, - все це постає перед очима мальовничим ландшафтом, притаманним тільки Єрусалиму.

Більшість визначних місць Єрусалиму розташовані у Старому місті, яке складається з християнського, вірменського, єврейського і мусульманського кварталів.

 

Гефсиманський сад

Мабуть, немає християнина, який би не знав, з чим асоціюється місце зради. Саме в Гефсиманському саду Юда зрадив Христа, передавши його в руки римської варти. Про цю історію ми можемо почитати в усіх Євангеліях ( Мф. 26:36-50, Мк. 14:32-46, Лк. 22:39-54, Ів. 18:1-12).

Гефсиманський сад розкинувся на західному схилі Оливної гори. Звідси видно дивовижний краєвид Старого міста з панорамою гір аж до Мертвого моря! Важко передати стан, коли стоїш у затінку олив, яким понад дві тисячі років...

 

gefs

 

У Гефсиманському саду красується базиліка Усіх Націй. Перед її вівтарем терновий вінок обіймає камінь, на якому Христос молився після Таємної вечері. А темні вітражі створюють всередині храму сутінки, що символізують останню земну ніч Спасителя. Чистого Четверга паломники йдуть сюди хресною ходою.

 

gefsim

 

Віа Долороса

 

via

 

Для християн огляд Старого міста найкраще розпочинати з вулиці Віа Долароса, що означає Хресний шлях або Дорогу скорботи. Віа Долароса розпочинається у мусульманському кварталі з місця, де Ісуса прирекли на розп'яття. З тривожним трепетом спиняємось: тут Ісус вперше упав під тягарем хреста, а через кілька кроків сперся на стіну, і зостався відбиток Його долоні, а тут (подумки гортаємо Біблію) - Хреста жорстоко піддано бичуванню... Не хочеться, щоб цей найважчий терновий шлях закінчувався Голгофою, але невдовзі підходимо до величної церкви Гробу Господнього - там, де Син Божий помер на хресті...

 

dolorosa

 

На цьому шляху - 14 зупинок Ісуса Христа. Частина з них точно вказана у Євангеліях, а частину у 16 столітті визначили монахи-францисканці. 

map

 

Унікальними є такі християнські святині, як Храм Гробу Господнього, Голгофа, святі місця мусульман, а також пам'ятка єврейської культури - Стіна Плачу.

 

Храм Гробу Господнього в Єрусалимі вважається головним храмом світу для усіх християн. Величний у своїй простоті собор постав на місці розп'яття, поховання та воскресіння Ісуса Христа. Тут Голгофа, на якій Христос перетерпів хресну смерть за гріхи наші. Тут ложе, де протягом трьох днів спочивало тіло Богочоловіка і де відбулось Його славне воскресіння з мертвих. 

 

hram

 

Сучасний Храм Гробу Господнього поділеним між шістьма конфесіями християнської церкви: Греко-православною, Католицькою, Вірменською, Коптською, Сирійською та Ефіопською, кожній з яких призначено свої межі у храмі та години для молитов.Як відомо, жодна з конфесій, які правлять служби в само́му храмі, не контролюють головний вхід до нього. Ще далекого1192 року Саладин поклав відповідальність за нього на дві мусульманські родини. Представникам роду Джудехів довірено ключі від Храму, а роду Нусейбехів, члени якого охороняли Храм від часів правління Умара в 637 році, -  храмові двері. Цікаво, що ця традиція є безперервною і зберігається до наших днів. Двічі на день член роду Джудехів приносить ключі до дверей, які відчиняє і зачиняє член сім'ї Нусейбехів.

 

hram 1

 

Стіна Плачу вважається святою для єврейського народу . Пророк Єремія віщав, що Храм в Єрусалимі буде зруйновано, а західна частина його залишиться. Стіна Плачу не частина стіни Храму, але вона найближче стоїть до Храму і тому її народ Єрусалиму так шанує.

Стіну плачу так назвали, тому що єврейський народ оплакує на ній два Храму зруйновані в один день, але в різні роки. Вважається, що руйнування храмів не було випадковим. У священних писаннях говориться про те, що перший Храм був зруйнований в покарання єврейському народові за його поклоніння ідолам, приношення їм і кровозмішення. А другий Храм був зруйнований за міжусобну війну.

Стіні Плачу досягає у висоту п'ятнадцять метрів, а в довжину 488 метрів. Всі камені стіни щільно притиснуті один до одного. Стіна трохи під нахилом, так як коли її будували кожен новий ряд каменів лягав уступом всередину.

 

wall

wall1

 

Мечеть Аль-Акса

Так як ми писали раніше, Єрусалим є святинею не тільки для християн та євреїв, а також і для мусульман. Золотистий купол мечеті Аль-Акса височить над Стіною Плачу. Ця благородна історична споруда - одна з найбільших святинь ісламу. Розташована вона на Храмовій горі - місці, яке однаково вшановують і мусульмани, й іудеї.

Аль-Акса вражає своєю величністю, проте архітектурною майстерністю поступається мечеті Омара, яка прикрашена кольоровими вітражами і цитатами з Корану. А всередині - знаходиться камінь, на якому Авраам був готовий принести в жертву свого сина Ісака. І саме з цього каменю пророк Магомет вознісся на небо.

 

mecheti

 

Назаре́т — місто в Галілеї, в якому, за Євангелієм, провів дитинство Ісус Христос та від назви якого носив прізвище Ісус Назорейський (Ів. 19:19). Тому на Сході іноді християн (від слова Христос) називають Нозрані або Назоряни від назви даного міста. Назарет — найбільше арабо-ізраїльське місто, яке є центром арабського життя на півночі Ізраїлю (місто Галилеї в коліні Завулон); розташоване на південно-західній стороні від Капернаума, на захід від південного кінця Тіверіадського озера, в 7 англійських милях на захід від гори Фавор.

Місто Назарет дуже шанують як місто, де зростав Ісус до відкритого служіння (Лк. 2:39-51); і куди повернулися з Єгипту Йосип, Марія з Ісусом (Мт. 2:23).В ньому дуже багато церков, включаючи католицький храм Благовіщення, найбільший храм на Близькому Сході, який височіє у центрі міста. Цей храм стоїть на тому місці, де було трикімнатне житло Богородиці у гроті, і як вважають християни, ангел Гавриїл з'явився перед Марією та розповів про народження Христа. За питною водою Богородиця ходила до поруч розташованого джерела води, на якому пізніше у період святої Олени був споруджений православний храм Архангела Гавриїла на джерелі Марії (джерело Святого Сімейства). У Назареті також збереглася теслярська майстерня святого Йосипа (в якій навчався Ісус працювати) та руїни синагоги, де Ісус читав пророцтва Ісаї про Себе Самого. Невеличке тоді місто лежало на жвавій торговельній дорозі з Дамаска в Єгипет, що й не могло не накласти гіркого відбитку на вдачу його мешканців. В усякому разі, згодом рідне місто Спасителя Назарет, виявилося найбільш ворожим Його проповіді: у назаретській синагозі Ісуса мало не вкаменували (Лк. 4:30). 

 

Nazaret

 

Вифлеєм є релігійним центром християн та місцем паломництва, позаяк вважається Біблією місцем народження царя Давида та Ісуса Христа. У Вифлеємі розташований Храм Різдва Христового, що збудований над гротом (чи печерою) — місці народження Ісуса Христа. Храм було збудовано 326 року римським імператором Костянтином Великим, у 529 році, після повстання самаритян, відбудований Юстиніаном І, а у ХІІ столітті відновлений хрестоносцями.

Основна визначна пам'ятка міста – це Печера Різдва, найбільша християнська святиня, де народився Ісус Христос. Над печерою побудована Базиліка Різдва Христового, яка знаходиться на площі Ясел і зовні більше схожа на невелику фортецю, ніж на храм. Базиліка побудована в 326 році при святій Олені. У 529 році церква була зруйнована під час повстання самаритян проти Візантії. Відразу після придушення повстання імператор Юстиніан Великий відновив її і значно розширив.

 

Vifliem

 

М. Яффа

Біблія свідчить, що саме на цьому місці родоначальник сучасного людства Ноах (Ной) будував ковчег. Яфет (залежно від транскрипції - Йефет або Яфет), первісток Ноаха і засновник західної цивілізації, після потопу повернувся на батьківщину і відбудував місто, відтепер званий по його імені - Яффа, Яффо або Яфо. Суть імені Яфет відкривається в експресії «дав мені Всесильний простір (яфта) на землі» - так радів Ноах по народженні первістка. Крім того, власні імена Яфет і Яфо ув'язані загальним коренем зі словами «Яфе» і «йофі», що означають на івриті «гарний, миловидний, краса, чарівність».

Існував цілий ряд причин, по яких Яффо, в якості торгового порту, займав одне з вузлових місць в історії античного світу. У числі основних з них: місце розташування міста в центральній частині Середземномор'я, що вдається на 400 метрів углиб узбережжя затоку, локалізація на трасі знаменитого Морського торгового шляху (Via Maris) та ін.

 

Iaffa

 

Книга "Дії апостолів" згадує про існування в Яффо згуртованої громади євреїв, віруючих в Христа, які зраділи приходу св.Петра, що воскресив з мертвих жінку на ім'я Тавіфа. Тут, на даху будинка Симона, апостол Петро отримав видіння - спущене з неба полотно, в якому знаходилися всякі тварі, чисті і нечисті, після чого він відправився в Кесарію прийняти в Церкву римського сотника Корнеліуса і всіх його домочадців, які стали першими язичниками, які навернулися в християнство (Дії 10). Церква, присвячена св.Петру, нагадує про ці події. Вона була зведена іспанцями між 1888 і 1894 роками.

Iaffa1

 

Фаво́р — гора в Ізраїлі, історично є в коліні Завулон, сучасний національний парк, місце Преображення Христа, як описано в Євангелії від Матвія 17:1-9.

Сьогодні на вершині цієї гори розташована християнська церква Преображення Господнього, ордену францисканців, збудована в 1924 році італійським архітектором Антоніо Барлуцці. Церква збудована на руїнах візантійської церкви IV-VI століть та пізнішого храму хрестоносців, збудованого в ХІІ ст. за часів «Єрусалимського королівства». Залишки обох старих храмів можна бачити перед будівлею сучасної церкви. Скромна грецька православна церква Святого Ілії знаходиться трохи нижче великої католицької церкви.

 

Favor

 

Сіон  — пагорб південно-західної частини Єрусалима. До завоювання Єрусалима царем Давидом там стояла фортеця міста-держави Єрусалим, заснованого євусеями (2 Сам. 5:7). З часів Давида та побудови Першого Єрусалимського Храму Соломоном, Сіон став синонімом місця перебування Ягве (Бога) (напр.: Іс. 8:18). Таким чином для євреїв Сіон став символом Єрусалима, сподівань і всієї Землі Обітованої, до якої єврейський народ прагнув з часу розсіяння після руйнування Єрусалимського храму.

 

Sion

 

Мертве море - тектонічне, безстічне озеро в Ізраїлі та Йорданії. Розташоване у тектонічній западині Гхор(Ель-Гор), на 395 м нижче рівня моря. Площа Мертвого моря — 1050 км², довжина — 76 км, середня глибина — 335-356 м. Мертве море — одна з найсолоніших водойм світу (запас солей бл. 43 млрд т), концентрація солей — 260-270 ‰ (в окремі роки — 310 ‰). Ведеться видобуток калійних та ін. солей. Річка Йордан і ще декілька дрібних потоків можуть приносити кожен день в Мертве море до 7 мільйонів тонн води, яка вже нікуди звідси не випливає, але сильна спека Йорданської долини швидко випаровує її. Однак принесені в море мінеральні речовини і солі залишаються тут, перетворюючи його в одне із самих солоних озер в світі.

 

P3

 

Береги Мертвого моря не менш примітні, ніж воно саме. Місцями вода моря випарувалася, залишивши величезні наліпки просоленої, потрісканою від спеки землі, а за ними постають гострими  скелями сухі бурі гори. Далі на північ ці сухі гори червоніють,  а у південній частині озера стоять соляні стовпи.

Один з цих соляних стовпів потрапив в легенду. У Біблії розповідається про міста Содом і Гоморра, які загрузли у гріхах і вадах. Лот був попереджений, що міста будуть в спокутування цих гріхів знищені, а він зі своєю сім'єю повинен бігти. Але ні в якому разі ніхто з близьких Лота не повинен озиратися. До нещастя, Лотова дружина не змогла встояти перед спокусою кинути останній погляд назад і, за легендою, звернулася у великий соляний стовп, і до цього дня що стоїть недалеко від сучасного міста. 

 

wife

 

Мертве море - дивне місце, що створює неповторну атмосферу; крім того, це тихе місце, де майже не чути пташиного співу, а постійне випаровування води огортає його зазвичай загадковим серпанком. Мертве море з-за високої концентрації мінеральних солей і інтенсивного випаровування води часто пахне сіркою, а температура тут рідко опускається нижче 40 ° С - все це не сприяє тривалому спогляданню його берегів.

                                                   

Капернаум (у перекладі «село Наума» або «село розради»)  — колишнє місто в Ізраїлі, на західному березі Тиверіадського озера коло міст Хоразін та Віфсаїда, значний торговий і промисловий центр, дощенту зруйноване під час Іудейської війни (І ст. н.е.). Селище назване на честь пророка Наума мешканцями Тіверіади, котрі оселилися там після падіння Єрусалиму. Інша назва - Талум (Тель-Гум), що походить від арабських слів «Tell» у перекладі — руїни, і «Hum» — напевно ім'я Наум.

Хоча є ранні археологічні знахідки, але історію міста відносять до II ст. до н.е. Після Назарету (Мт. 4:13) Ісус став мешкати саме в Капернаумі, тому це місто стали звати «Його місто» (Мт. 9:1). Капернаум за днів Ісуса був одним з найбільших міст на березі Галілейського моря. На початку Своєї місії Господь багато разів проголошував на його берегах Слово і чинив чудеса. Одного разу, перебуваючи в Капернаумі, Ісус сказав: "А ти, Капернауме, що "до неба піднісся, – аж до аду ти зійдеш". Бо коли б у Содомі були відбулися ті чуда, що в тобі вони стались, то лишився б він був по сьогоднішній день" (Мт. 11:23).

 

55925

 

Ці слова були попередженням про знищення, яке мало прийти на місто. Пекло (гадес, шеол) є станом знищення, небуття. Капернаум знищено як місто, і таким він залишився (у руїнах) аж до сьогодні. Схоже сказано про міста Хоразін та Віфсаїда. Ці міста на побережжі та поблизу Галілейського моря були дуже привілейовані тим, що Ісус (Божий Син) свідчив їм про правду словами і великими чудесами. Два міста з цих позначені безлюдними купами руїн, а місце третього - невідоме. У 638 р. араби завоювали це місто. А у 746 р. місто було зруйноване землетрусом, після чого дане місто не відроджувалося.

 

kapernaum

 

Нині над руїнами будинку апостола Петра споруджена нова католицька церква: Церква святого Петра у Капернаумі. Серед руїн Капернауму є синагога (так звана «Біла синагога» споруджена у IV ст. н.д.), але це не та стара синагога, в якій Ісус проповідував (Мк. 1:21-28). Стару синагогу під час земного життя Христа збудував римський сотник (Лк. 7:5), слугу котрого Ісус зцілив було (Лк. 7:2-10, Мт. 8:5-13). Стара синагога лежить похованою під руїнами нової «білої» синагоги. Але це те місце, де молився старший синагоги Яір, дочку якого зцілив Христос (Мт. 9:18-26, Мк. 5:22-43, Лк. 8:41-56). І це той Капернаум, де Христос зцілив тещу апостола Петра (Мт. 8:14-17, Мк. 1:29-31), і де був дім самого апостола Петра (Мт. 4:18-22). Поруч - місце, на якому Христос покликав Петра (Симона) бути Його учнем (Мт. 4:18-22, Мк. 1:16-18).

 

Ось і закінчилась наша подорож мальовничими та історичними місцями Ізраїлю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сторінка 1 із 3

Відгуки

instagram

Написати нам

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com