Субота, 19 вересня 2015 03:00

Поїздка в Ізраїль 2015

Автор
Оцініть матеріал!
(37 голосів)

 

                 Палітру яскравих вражень привезли із подорожі до Ізраїлю вчителі, учні, директори шкіл – переможці конкурсу «Знавці Біблії-2015». З 11 по 16 вересня учасники поїздки у рамках призового туру мандрували земними стежками  Ісуса Христа, старозавітніх пророків та авторів Біблії. Віфлеєм, Назарет, Єрихон, Капернаум,  гора Фавор, гора Блаженств, Яффа, Юдейська пустеля,  місто-музей Єрусалим, - далеко неповний перелік місць, де біблійна історія оживає і паломникові відкриваються значущі речі – контекст та  підтекст Святого Письма, глибина і краса вічних істин.  

   Саме таку мету – привити любов молодому поколінню  до Слова Божого, як осердя морально-духовного виховання  клали собі організатори поїздки – засновники та керівництво благодійного фонду «Живи, Буковино» - Василь Бербека та Георгій Сирбу, та співорганізатори конкурсу  «Знавці Біблії» - Департамент освіти та Інститут післядипломної  педагогічної освіти Чернівецької області.

    Калейдоскоп святих  місць було майстерно доповнено розповідями  кваліфікованого гіда про сьогодення Ізраїлю, ставлення до історії, законів, культури та звичаїв.  Отож, поїздка на Святу Землю виявилася ще й унікальною нагодою пізнати менталітет одного із найдревніших народів світу, який попри часті війни, полони, пограбування, голокости зумів зберегти свою самобутність та високо тримати факел єдинобожжя у язичницькому оточенні протягом тисячоліть.  Віра у єдиного Бога та дану Ним землю для життя єврейському народові – ось основна доктрина національно-патріотичного виховання, на якій зросло та вистояло не одне покоління ізраїльтян.

        Кажуть, хто пройшов стежками Христа, той прочитав 5 Євангеліє.  І справді, дивитися у далеч, яку споглядали очі Ісуса, торкатися хвиль, які омивали Його святі ноги, навіть куштувати рибу з Галілейського моря, спечену на вогні, як готував Сам Син Божий, простувати містами та селами, де пройшов  Господь – це прожити за 6 днів ціле життя.

      На зворотньому шляху в Україну учасники поїздки активно ділилися враженнями від туру із супутниками – паломниками з  Тернополя та Львова. Ідея проведення конкурсу «Знавці Біблії» та нагородження призом – поїздкою до Ізраїлю –  викликала захоплення та схвалення у депутатів обласної ради м. Тернополя, духовенства м. Львова. Було вирішено започаткувати подібний конкурс і в сусідніх областях, а ініціативу та досвід освіти Чернівецької області схвалено та визнано значущими і передовими у вихованні молодого покоління.  

       Учасники поїздки щиро дякують  всім спонсорам, ініціаторам, організаторам благодійного фонду «Живи, Буковино» та виконавчому директору фонду в Чернівецькій області  Василю Бербеці та працівнику фонду –  Георгієві Сирбу, які були з нами в поїздці, за добре організований тур: якісний відпочинок на трьох морях – Середземному, Галілейському та Мертвому – багату  палітру екскурсій, що сприяє утвердженню духовних цінностей серед учнівської молоді та радять брати участь у цьогорічному конкурсі колегам та друзям.