×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items
Понеділок, 30 березня 2015 00:00

Чому так важко кинути палити

Автор
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Чому так важко кинути палити?

Кинути палити важко – навіть тим, хто дуже того бажає. В основному це тому, що нікотин викликає у людини сильну залежність. ВООЗ повідомляє: «Якщо порівнювати вплив на психіку різних наркотиків, то нікотин викликає більшу залежність, ніж героїн і кокаїн». На відміну від героїну і кокаїну, нікотин не викликає у людини яскраво вираженого стану сп’яніння, тому силу дії нікотину часто недооцінюють. Однак легкий стан ейфорії від куріння викликає потяг до нього, і людині хочеться випробувати це відчуття знову і знову. Нікотин дійсно впливає на настрій, дійсно заспокоює. Але почуття напруги, що знімається сигаретою, виникає в результаті тяги до самого нікотину.

Із кожних 100 курців 53 намагається кинути палити, але лише 13 це вдається. Викурюючи пачку сигарет на день рівноцінно щорічному випиванню кавової чашки нікотину.

У нікотину на гачку

Нікотинова залежність має три стадії:

перша стадія – епізодичне паління не більше 5 сигарет на день, що викликає незначні зміни у діяльності нервової системи;

друга стадія – постійне паління від 5 до 15 сигарет на день, при цьому виникає незначна фізична залежність та при припиненні паління розвивається стан, важкий, як фізично так і психічно, його знімає паління чергової сигарети;

третя стадія – постійне викурювання від однієї до півтори пачки на день, виробляється звичка палити натщесерце, відразу після їжі або серед ночі, звикання дуже сильне. Припинення паління викликає тяжкий стан, виражені зміни у нервовій системі і внутрішніх органах. Токсичне руйнування організму.

Кинути палити важко ще й тому, що куріння – поведінкова звичка. Крім того у людини виникає залежність від нікотину, у нього також виробляється звичка постійно закурювати і затягуватися. Деякі кажуть: «Треба чимось зайняти руки» або «Так швидше летить час».

Ще одна причина, чому кинути палити важко ще і те, що куріння міцно увійшло в наше повсякденне життя. Тютюнова промисловість щороку витрачає майже шість мільярдів доларів на рекламу, що створює привабливий образ курців: енергійних, здорових і розумних. Торгівля тютюном узаконена, і його можна придбати практично де завгодно. Поруч з більшістю з нас постійно хтось курить. Цього впливу світу уникнути неможливо.

На жаль, не існує таблеток, від яких пропадало б бажання курити, подібно до того, як аспірин знімає головний біль. Щоб справитися з цим нелегким завданням – кинути палити, – необхідна рішучість. Як і у випадку з тими, хто вирішив схуднути, бажаючим кинути палити потрібно довго і наполегливо прагнути до мети. Успіх залежить від самої людини, що поставила собі таку мету.

У всьому світі паління стає однією з головних причин смерті, яку можна було запобігти.

Якщо так триватиме і далі, то через 20 років паління стане основною причиною смерті та інвалідності в усьому світі, буде забирати більше життів, ніж СНІД, туберкульоз, дорожньо-транспортні пригоди, вбивства і самогубства разом узяті. Паління несе смерть.

Чому корисно кинути палити?

Тим, хто хоче жити довго і щасливо, палити не варто. Імовірність того, що завзятий курець зрештою загине від нікотину, становить 50%. Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) зазначив: «Сигарета ... підступний винахід, з неї людина отримує дозу нікотину, якої досить, щоб звикнути до нього на все життя – до тих пір, поки нікотин не вб’є курця». Отже, одна з причин, по якій варто кинути палити, полягає в тому, що тютюн загрожує життю і здоров’ю. Паління пов’язано більш ніж з 25 небезпечними захворюваннями. Так, в основному воно стає причиною серцевого нападу, інсульту, хронічного бронхіту, емфіземи і різних видів раку, особливо раку легень.

Звичайно, людина може палити роками, перш ніж у неї розвинеться будь-яке з цих захворювань. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб.

Уявіть собі, що ви – завзятий курець. Що буде, якщо ви кинете палити? Через 20 хвилин після того, як ви викурите свою останню сигарету, ваш артеріальний тиск нормалізується. Через тиждень ваш організм повністю звільниться від нікотину. Через місяць почне проходити кашель, втома і задишка. Через пять років вірогідність того, що ви помрете від раку легенів, зменшиться на половину. Через 15 років вірогідність того, що у вас розвинеться ішемічна хвороба серця, буде такою ж, як у людини, яка ніколи не палила. 

Ще кинути палити варто тому, що сигарети дорогі. За оцінками Світового банку, щороку на лікування хвороб, безпосередньо викликаних палінням, потрібно 200 мільярдів доларів. І все ж ця цифра – ніщо в порівнянні з душевним болем і переживаннями тих, хто захворів у результаті паління. Вартість сигарет, які викурює конкретна людина, легко вирахувати. Якщо ви палите, порахуйте, скільки ви витрачаєте на сигарети щодня, помножте цю суму на 365 днів. Ви побачите, скільки грошей іде у вас на сигарети в рік. Помножте цю цифру на десять, і ви дізнаєтеся, скільки ви ще витратите на сигарети, якщо будете палити протягом наступних десяти років. Результат може вас вразити. Подумайте, на що інше ви могли б витратити таку велику суму.

Читати 893 разів Останнє редагування Середа, 16 березня 2016 09:24

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Відгуки

instagram

Написати нам

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com