×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items
Понеділок, 30 березня 2015 00:00

Що міститься в димі сигарет?

Автор
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Що міститься в димі сигарет?

Дим сигарет містить нікотин, смоли, у складі яких понад 4 000 хімічних речовин. Відомо, що 43 з них викликають рак. Серед них: ціанід, бензол, метиловий спирт і ацетилен (пальне, що використовується для зварювання). У димі сигарет також містяться оксид азоту, та окис вуглецю – обидва отруйні гази. Головний активний елемент сигаретного диму – нікотин, речовина, що викликає у людини сильну залежність. Ціані́ди (ціанисті метали) – солі синильної кислоти.

Нікотин– алкалоїд, який, впливаючи на центральну нервову систему, формує нікотинову залежність, яка може сформуватися навіть після першої сигарети. Кожна затяжка сигаретою поставляє в мозок невелику дозу нікотину, діючу набагато швидше, ніж, наприклад, доза героїну, яку наркоман вводить у вену. Якщо, викурюючи сигарету, ви робите двадцять затяжок, то отримуєте двадцять доз наркотику за допомогою всього однієї сигарети.Крім того, потрапляючи в організм з димом сигарети, нікотин звужує кровоносні судини, у тому числі і коронарні артерії, в результаті чого порушується кровопостачання серця. При цьому знижується і доставка кисню до серцевого м’яза. Серце хронічно голодує.

У результаті через паління може розвинутися ішемічна хвороба серця, стенокардія, передчасно підвищитися рівень холестерину в крові. Вдихання диму сигарет також сповільнює кровообіг у судинах, збільшуючи ймовірність утворення тромбів, і ушкоджує внутрішні стінки судин, сприяючи розвитку атеросклерозу.

Нікотин – одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Птахи (горобці, голуби) гинуть, якщо до їх дзьоба всього лише піднести скляну паличку, змочену нікотином. Кролик гине від 1/4 краплі нікотину, собака – від 1/2 краплі. Для людини смертельна доза нікотину складає від 40 до 60 мг, або 2-3 краплі.

Саме така доза поступає щодня в кров після викурювання 20-25 сигарет.

Курець не гине тому, що доза вводиться поступово, не за один прийом. До того ж, частина нікотину нейтралізується формальдегідом – іншою отрутою, що міститься в тютюні. Протягом 30 років курець викурює приблизно 20 000 сигарет, або 160 кілограм тютюну, поглинаючи в середньому 800 грам нікотину. Систематичне поглинання невеликих, несмертельних доз нікотину викликає звичку, пристрасть до паління.

Синильна кислота та її солі, ціаніди,відносяться до найбільш токсичних речовин і викликають важкі отруєння. Синильна кислота (HCN) – це легка летюча рідина з характерним запахом гіркого мигдалю. Вона є вельми сильною отрутою: в кількості 0,05 грама вона вже викликає у людини смертельне отруєння.

Бензол– виділяється при згорянні сигарети, здатній привести до смерті! Якщо людський організм піддавати тривалому впливу бензолу в малих дозах, то наслідки можуть бути самими катастрофічними: саме отруєння бензолом стає причиною анемії – нестачі червоних тілець у крові, а згодом і лейкемії або раку крові.

Формальдегід– при перших невмілих затяжках отруєння формальдегідом викликає опік слизової і судомний кашель. Після першого опіку тканини рубцюються, стають грубіше і вже не так реагують на проникнення отрути всередину організму (своєрідна захисна реакція). Зрештою, після тривалого контакту від постійного рубцювання знижується кількість кисню, який потрапляє в організм (адже легені, «закриваються», захищаються і від нього в тому числі), губляться смакові відчуття, можуть початися незворотні процеси. Але і це ще далеко не повний список отрут, які містять ваші сигарети.

Метанолтакож є в списку сигаретних отрут, призводить до головного болю і загальної слабкості організму, руки стають пітливими, а пальці починають тремтіти. Хіба ви ніколи не помічали або не чули подібного роду скарги від курців зі стажем?

Ацетилен надзвичайно токсична речовина, призводить до порушення ритмів серця, аритмії, зміни артеріального тиску, набряку легенів і змінам у бронхах. А ви знаєте, чому лікарі так наполегливо радять провітрювати накурені приміщення перед сном і категорично не радять довгий час перебувати в подібному приміщенні, а обкурений одяг носити якомога менше? Бо ще одна токсична речовина виділяється – це амоній.

Амоній,який також міститься в сигаретному димі, цілком здатний проникати через неушкоджену шкіру організму і отруювати його. Крім того, в димі сигарети містяться також і інші надзвичайно небезпечні для людського організму речовини, такі як оксид азоту і чадний газ. Саме від отруєння ними гине більшість людей при пожежах. А ви дихаєте цим абсолютно добровільно! Ще й платите тютюновим компаніям за свої зруйновані легені!

Смоли– потрапляючи з димом сигарет в організм, осідають в легенях, викликаючи подразнення дихальних шляхів, які є основною причиною раку легенів (90 % випадків раку легенів пов’язано з палінням). Саме тому у курців частіше і важче протікають напади астми. Сигаретний дим провокує виникнення гострих респіраторних захворювань, так званого хронічного бронхіту курця, емфіземи легень.

Чадний газ або оксид вуглецю– це безбарвна газоподібна речовина, що присутня у високих концентраціях в сигаретному димі. Його спроможність з’єднуватися із гемоглобіном крові у 200 разів вища, ніж у кисню, тому при палінні чадний газ починає його заміщати. У зв’язку з цим знижується спроможність крові переносити кисень, що позначається на функціонуванні всіх тканин організмуЗ часом постійна висока присутність окису вуглецю в крові веде до склерозування судин, що підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Мозок і м’язи (включаючи серцевий) не можуть діяти у повну силу без достатнього надходження кисню, і для того, щоб компенсувати його зниження, серце і легені змушені працювати з більшим навантаженням, що викликає проблеми з кровообігом. Оксид вуглецю також ушкоджує стінки артерій і збільшує ризик звуження коронарних судин, що призводить до серцевих нападів. Також чадний газ негативно впливає на роботу легень та печінки.

Читати 1041 разів Останнє редагування Середа, 16 березня 2016 09:23
Детальніше в цій категорії: Шкідливі звички: паління »

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Відгуки

instagram

Написати нам

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com