×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items
Середа, 18 березня 2015 00:00

Як читати Біблію, щоб розуміти її зміст

Автор
Оцініть матеріал!
(7 голосів)

bibleБіблія – це дивовижна книга. Незважаючи на те, що вона дуже давня (початку писатися 3500 років тому і була закінчена 1900 років тому), проте вона актуальна і для сучасної людини, яка живе в 21 столітті. Біблія була і залишається книгою, яку найчастіше читають у світі. Але при цьому, щоб її читати і розуміти, до неї потрібен особливий підхід. Якщо ви будете читати Біблію як ранкову газету, то вона здасться вам нудною і незрозумілою. Біблія не для цього. Вона була дана для людей усіх часів і народів, що жили в різні століття і в різних культурних традиціях. І тому для її розуміння потрібно правильно її читати.

Ось декілька порад про те як правильно читати Біблію, щоб розуміти її сенс.

1. Звертайтеся до автора Біблії – Бога.

Хто може краще відкрити сенс книги як не її автор. Тому зверніться до Бога і попросіть Його допомогти вам у розумінні Біблії. Ви можете сказати Богу приблизно так: "Боже, я вірю, що Біблія – це Слово Твоє, і я хочу зрозуміти її, допоможи мені будь ласка".

2. Чесно приймайте все в ній написане.

Є одна дитяча казка, в якій розповідається про бегемота, який вважав себе дуже гарним. І ось одного разу йому дали дзеркало, щоб він подивився на себе. Коли бегемот глянув на те, яким він є насправді, то закричав: "Це не правда, це дзеркало бреше! Я не такий!" І зі злості він розбив дзеркало об землю.

Біблія – це теж свого роду дзеркало. Вона прямо говорить про те, якими ми є. Вона розкриває всі наші недоліки. І перед людиною постає вибір: або прислухатися до неї, чесно глянути правді в очі, покаятися, попросити Бога, щоб Він допоміг змінитися. Або просто зачинити Біблію і сказати: це Дзеркало бреше, нічого тут немає страшного, майже всі так живуть зараз. У самій Біблії про це написано наступне:

«Слово Боже живе та діяльне, гостріше від усякого меча двосічного: воно аж до поділу душі й духа, до мозку кісток, і судить думки та наміри серця. І немає нічого прихованого від Нього, але все наге та відкрите перед очима Його, Йому дамо звіт ». (Євр.4: 12-13)

3. Не зупиняйтеся перед незрозумілим.

"Я почав читати Біблію, але нічого в ній не зрозумів – сказав мені одного разу мій знайомий, – Там тільки пишеться про те, хто кого народив, і все. До чого мені це?"

Біблія ділиться на дві частини: Старий Заповіт і Новий Заповіт. Так от, Новий Завіт (або ще його називають Євангеліє) дійсно починається такими словами:

"Книга родоводу Ісуса Христа, Сина Давидового, Сина Авраамового. Авраам породив Ісака, а Ісак породив Якова, а Яків породив Юду ..." - І так майже вся перша сторінка. У старі часи для людей їх родовід було свого роду паспортом, посвідченням особи. Особливо серед євреїв воно відігравало величезну роль. Тому в Новому Завіті опис життя Ісуса Христа починається з Його родоводу.

Для сучасного читача, що вперше відкрив Новий Завіт, цей родовід здається незрозумілим і нудним. Так що ж йому робити? Припинити читати Біблію? Ні. Просто пропустити незрозуміле і продовжувати читати далі, пам'ятаючи, що Біблія писалася давно, і в ній є те, що необхідно знати як сучасній людині, так і тим, хто жив багато століть тому.

Хтось сказав: Біблію треба читати так, як їдять рибу. Коли попадається кісточка, то її пропускають і продовжують їсти далі. Тому не зупиняйтеся перед незрозумілим. Не відкладайте всю рибу через кісточки.

Якщо ви попросите Бога допомогти вам зрозуміти істину Біблії, будете приймати чесно все в ній написане, і присвятіть час для того, щоб прочитати хоча б Новий Завіт, то ви самі здивуєтеся, який це принесе результат у вашому житті. Це найважливіша книга, яка коли-небудь була написана. І більшість бід людства кореняться в тому, що багато людей за все своє життя навіть не відкрили її. Не дарма в самій Біблії написано про це так:

«Настане такий час, коли люди не будуть слухати здорового вчення. Вони будуть запрошувати і жадібно слухати тих вчителів, які будуть говорити їм лише те, що вони самі хочуть почути. Вони слух свій від правди відвернуть та до байок нахиляться». (2 Тим.4:3-4)

Сьогодні ми щодня оточені величезним обсягом різноманітної інформації: інтернет, телевізор, газети, радіо і т.д. Але той, хто зупиняється, щоб прислухатися до того, що дійсно важливо, до Слова Бога, той будує своє життя на незмінних вічних істинах, і він ніколи про це не пошкодує.

Відгуки

instagram

Написати нам

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com